• Administrativní pozice
  • Kdekoli
  • Adresa: Kamýcká 129, 16500, Praha - Suchdol
  • Požadované vzdělání: Středoškolské vzdělání

Česká zemědělská univerzita v Praze

Knihovna ČZU hledá vhodného kandidáta na pozici

Knihovník a informační pracovník – specialista oddělení knihovních fondů

Profil:

Dokážete si poradit s jmennou i věcnou katalogizací. Pracujete rádi s knihami jak novými, tak i těmi historickými. Uvítáte různorodou práci – v kanceláři i s lidmi. Zajímají Vás přírodovědné obory a rádi se dále vzděláváte. Umíte komunikovat písemně i telefonicky a nezaleknete se ani napsání e-mailu.

Náplň práce:

  • Jmenná a věcná katalogizace tištěných a elektronických dokumentů dle standardů a metodik NK ČR.
  • Rekatalogizace staršího knihovního fondu a dílčích knihoven.
  • Čištění rejstříků a příprava bibliografických záznamů pro plánovanou Implementaci nového knihovního systému.
  • Pravidelná výpomoc v přímých službách (výpůjční pult, studovny).
  • Zástup za akvizici knih a periodik.

Požadavky:

  • VŠ nebo SŠ vzdělání (nejlépe se zaměřením na knihovnické a informační služby)
  • Angličtina – minimálně úroveň B1
  • Čeština – úroveň C2
  • Organizační schopnosti
  • Znalost jmenné a věcné katalogizace
  • Orientace v prostředí Microsoft Office 365
  • MS Excel – středně pokročilý

Výhodou:

  • Znalost knihovního systému Aleph.
  • Zkušenost s provozem v akademické knihovně.
  • Znalost katalogizačních pravidel RDA.
  • Praxe na obdobné pozici.
  • Další cizí jazyky.

Nabízíme:

  • Mzdové ohodnocení dle vnitřního mzdového předpisu ČZU.
  • Krásné prostředí unikátního univerzitního kampusu na okraji Prahy.
  • Atmosféru menší univerzitní knihovny a možnost přímo se podílet na jejím rozvoji.
  • Příležitost pracovat na svém profesním rozvoji a účastnit se odborných akcí v ČR i zahraničí.
  • Přizpůsobení pracovní doby studijním či rodinným povinnostem, možnost částečné práce z domova.
  • Příspěvek na stravování: dotované obědy v menze nebo stravenky.
  • 5 týdnů dovolené + 3 sick days.
  • Mateřská školka v areálu ČZU.
  • Multisport karta
  • Další zaměstnanecké benefity ČZU

Pracovní úvazek: 0,5 – 0,75; zástup za mateřskou dovolenou s možností budoucího navýšení

Nástup možný od: 1. 3. 2023 nebo dle dohody

Zaujala Vás naše nabídka?

V případě Vašeho zájmu o danou pozici nám zašlete Váš strukturovaný životopis s přehledem dosavadní praxe a motivační dopis.

Termín uzavření přihlášek: 15. 2. 2023

Zaměstnavatel si vyhrazuje právo nepřijmout žádného z uchazečů.

Chcete-li požádat o tuto práci napište podrobnosti na recruitment@rektorat.czu.cz