Kariéra
Česká zemědělská univerzita v Praze
  • Kdekoli

Česká zemědělská univerzita v Praze je veřejnou vysokou školou s více než 110. letou tradicí. Česká zemědělská univerzita v Praze hledá kolegu/kolegyni na pozici:

Specialista Datových a VoIP Sítí – senior

  • Náplň práce
    • Zajišťovat drátovou i bezdrátovou datovou konektivitu v rámci areálu ČZU a na detašovaných pracovištích včetně připojení do veřejné sítě internet. Správa a monitoring pasivních a aktivních prvků zajišťujících komunikaci na datové síti. Správa a monitoring systémů a služeb, přímo souvisejících s provozem datové sítě. Podpora při zajištění kompletní správy a chodu telefonní ústředny a hlasových služeb, výuky a podpory výzkumu na univerzitě. Zajištění chodu kritických služeb pro SMS notifikace a více faktorovou autentizaci u mzdové agendy zaměstnanců nebo kritických provozních systémů.
  • Činnosti
    • Spolupráce při navrhování technických konfigurací a požadavků dle potřeb organizace
    • Zajištění provozu a dostupnosti IT infrastruktury v požadované kvalitě pro komplex IS ČZU
    • Poskytování potřebné součinnosti při realizaci opatření nebo projektů směřujících k podpoře výuky a výzkumu
    • Centrální řízení a správa síťového prostředí VoIP
    • Montáže technologie infrastruktury
    • Správa centrální technologie telefonní ústředny
    • Instalace, provoz, servis a rozvoj telefonní sítě
    • Centrální konektivita do telekomunikační telefonní sítě operátorů
    • Správa datové a telefonní sítě v rámci detašovaných pracovišť ČZU
    • Správa a monitoring aktivních prvků telefonní sítě ČZU
    • Správa pasivních a metalických rozvodů telefonní sítě ČZU
    • Správa systému SMS brány
    • Správa monitorovacího a dohledového systému telefonní ústředny
    • Správa a administrace telefonní ústředny ČZU
    • Správa a administrace zařízení datové sítě pro provoz hlasových služeb
    • Zřízení, přesun nebo zrušení účastnických stanic a systémů využívajících datové sítě hlasových služeb
    • Asistence při řešení chyb koncových zařízení telefonie a pomoc při jejich odstranění
    • Spolupráce na plánování rozvoje a modernizaci telefonní ústředny a systémů hlasových služeb
    • Spolupráce s operátory hlasových služeb na optimalizaci tarifů pro ČZU
    • Návrh designu a architektury telefonní sítě – schéma sítě, pasportizace – pasivní rozvody, rozmístění aktivních prvků, rozmístění přípojných bodů a dokumentace
    • Servis a údržba aktivních prvků v síti – fyzická montáž, aktualizace firmware
    • Troubleshooting – zjišťování příčin případných problémů neprůchodnosti sítě, šum, rušení linek
    • Zajištění bezpečnosti na L2 ISO OSI modelu – ověřování zařízení pomocí protokolu 802.1x
    • Zajištění uživatelských SSL VPN
    • Vyřizování požadavků a incidentů na úrovni VoIP telefonie řešitelské skupiny v rámci IS Servicedesk
    • Zpracování požadavků zadaných přes Servicedesk – L2 support dle ITIL standardizace
    • Montáže pasivní infrastruktury – rozvaděče, kabeláže SLP
  • Požadavky
    • Středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání výhodou
    • Minimálně 3 roky praxe na pozici technického pracovníka pro oblast networking nebo telekomunikace
    • znalost telekomunikačních norem a předpisů v problematice infrastruktury nebo datových rozvodů
    • znalost technologií sítí WAN, LAN a SAN
    • zkušenosti se správou síťového HW (VoIP telefony, Asterisk, Swich L2/L3, Router, Firewall)
    • zkušenosti s HW prvky Ericsson, HPE, ARUBA, H3C nebo Fortinet výhodou
    • řidičské oprávnění typu B výhodou

Nabízíme:

    • Zaměstnání na hlavní pracovní poměr
    • Zázemí stabilního, silného zaměstnavatele – prestižní veřejná vysoká škola
    • Bohatý systém benefitů (5 týdnů dovolené, sickdays, stravenky, příspěvky na penzijní připojištění nebo benefity formou cafeterie, školka ČZU, parkování v areálu zaměstnavatele…)
    • Možnost práce z domova
    • Zaškolení, další průběžná podpora odborného rozvoje
    • Přátelská atmosféra
    • Pracovní úvazek: 1,0. Nástup možný od 1.7.2024
    • Nástupní plat 40 tis Kč s možností růstu mzdy po zaškolení do pracovního procesu
    • Další platový růst  je možný po dovršení ročního období až o 10%
    • Školení na klíčové technologie s možností certifikace
    • Zaškolení pro technické práce ve smyslu z. 250 / 21Sb (vyhl. 50/78Sb.)

Chcete-li požádat o tuto práci napište podrobnosti na recruitment@rektorat.czu.cz